Segmentowe zbiorniki na wodę

Hydrotank oferuje najwyższej klasy zbiorniki segmentowe, z możliwością preizolowania (wstępnej izolacji) o pojemności między 1m³- 1000m³ litrów z możliwością wzniesienia (postawienia, zbudowania ) do wysokości 4 m przy 1m i 0.5m zwiększeniu.

Zbiorniki posiadają zatwierdzenie WRAS dla przechowywania wody zdatnej do picia oraz pozytywną opinię LPCB dla stałych systemów zraszaczy przeciwpożarowych. Wszystkie panele zostały wpełni przetestowane na opór ciśnienia przekraczający jego sześciokrotną wartość.

Innowacyjna technologia:

Design:
Do projektowania każdego z paneli zbiornika używamy oprogramowania FEA. Dzięki temu, potrafimy szczegółowo zbadać i zatwierdzić wszelkie zmiany i ulepszenia przed procesem odlewu i produkcji.

Materiały:
Wszelki materiał używany w produkcji zbiorników dla wody pitnej jest poddawany rygorystycznym testom. Włączając w to wieloletnią wydajność materiału w tym właściwości mechaniczne, niemetalowe komponenty, spoiny itp. Wszystkie te elementy analizy stanowią podstawy szczegółowej procedury kontroli jakości firmy.

Proces produkcji:
Sekcyjne panele zbiorników Hydrotank formowane są na gorąco z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym (GRP) przy użyciu izoftalowej, nienasyconej żywicy poliestrowej , oraz elektrycznego wzmocnienia włókna szklanego.

Panele formowane są w temperaturze dochodzącej do 150 °C pod ścisłą kontrolą jakości. Taki proces powoduje mocne spojenie paneli, wpełni utwardzone, dokładnie odmierzone, z ostro zdefiniowanymi profilami oraz z gładką powierzchnią po obu stronach.

Wiercenie i wykończenie paneli jest podejmowane celem budowy obszaru kontrolnego, gdzie automatyczne urządzenie wiertnicze nowoczesnej technologii jest użyte do dopełnienia procesu produkcji o wymagającym poziomie tolerancji.

Izolacja cieplna:
Segmentowe zbiorniki Hydrotank do termicznej izolacji paneli wykorzystują płyty wykonane z polistyrenu ekspandowanego EPS (płyty w technologii EPS potocznie zwane są styropianem). Odbywa się to za pomocą zwiększenia czynnika pentanu, który jest wolny od związków CFC i HCFC. Może być ponownie użyty na drodze recyklingu poprzez stopienie i ponowne ukształtowanie.

Jednoczęściowe zbiorniki GRP
Jednoczęściowe zbiorniki GRP produkowane są zgodnie ze standardem BS 13280: 2001 przy użyciu wysokiej jakości żywicy wzmocnionej włóknem szklanym (GRP). Zbiorniki zgodne są z brytyjskimi przepisami obowiązującymi od 1999, zostały przetestowane i zatwierdzone przez WRAS.