Zbiorniki gromadzenia wody deszczowej firmy HydroTank to system zbiorników wykonanych z wysokiej jakości polietylenu, który jest przyjazny dla środowiska, wytrzymały, oraz odporny na działanie promieni słonecznych Dzięki zastosowaniu nieprzezroczystego materiału woda gromadzona w zbiornikach nie nagrzewa się, co zapobiega rozwojowi nieprzyjemnych glonów.
Wyróżniamy dwa rodzaje zbiorników do gromadzenia wody deszczowej; są to zbiorniki naziemne i podziemne.
Zbiorniki naziemne doskonale sprawdzają się w okresie wiosenno – jesiennym. Montujemy je na stabilnej powierzchni w garażu czy w piwnicy (w pomieszczeniu gdzie temperatura nie spadnie poniżej 0 stopni). Dla oszczędności miejsca w pomieszczeniu, istnieje możliwość łączenia dodatkowych zbiorników za pomocą węży połączeniowych, co pozwala na zwiększenie objętości bez znacznej straty miejsca. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu czterech złączy w każdym zbiorniku. Każda bateria pojemników posiada zestaw złączek, otwór inspekcyjny, przelew, gwint podłączenia pompy, uspokojony wlew, profil dla zwiększenia stabilności, oraz wlot do uzupełnienia wodą wodociągową.
Niezbędnymi elementami każdej instalacji, jest wyposażenie jej w zbieracze oraz specjalistyczne filtry do wody deszczowej umiejscowione na rurach spustowych. Gromadzona w zbiornikach woda, może być wykorzystywana do podlewania ogrodu, prac przydomowych, itp.
Zbiorniki podziemne na wodę deszczową umiejscawiane są w pobliżu domu. W zależności od stanu poziomu wód gruntowych mamy do wyboru dwa typy zbiorników. Od dłuższego czasu rezygnuje się z pojemników betonowych ze względu na ich wagę oraz gorsze parametry wody. Badania naukowe wykazały, iż zbiorniki wykonane z tworzywa polietylenu, dzięki swojej gładkiej powierzchni uniemożliwiają przywieranie zanieczyszczeń do ścian, jak również zminimalizowano praktycznie do zera ryzyko wystąpienia korozji materiału co znacznie polepsza parametry jakościowe wody.
Dzięki lekkiej, teleskopowej konstrukcji zbiornik na wodę deszczową jest niezwykle stabilny, wytrzymały na obciążenia, łatwy w montażu. Można go umieszczać w niesprzyjających, ciężkich powierzchniach ziemnych takich jak glina, lub nawet całkowicie w wodach gruntowych. Każdy zbiornik wyposażony jest w pokrywy, oraz przedłużenia rur wznoszących.