Zbiorniki przeciwpożarowe - zbiorniki ppoż

zbiorniki-ppoz

Zbiorniki przeciwpożarowe firmy HydroTank wykonane są ze stalowych paneli ogniowo-cynkowanych o wymiarach 2500×1250 mm. Zbiornik posadowiony jest na fundamencie żelbetowym, którego wymiary i zbrojenie są dobierane indywidualnie dla każdego zbiornika, uwzględniając jego pojemność oraz warunki gruntowe podłoża. Konstrukcja stalowa mocowana jest do fundamentu za pomocą utwardzanych chemicznie kotew. Zbiorniki ppoż mające kształt walca są zadaszone, ale nie posiadają dna stalowego. Dno, jakie posiadają zbiorniki przeciwpożarowe, stanowi betonowa powierzchnia fundamentu izolowana i pokryta materiałem membrany EPDM.

Konstrukcję, jaką posiadają zbiorniki ppoż, stanowią panele stalowe o gr. min. 2,5 mm, skręcane pionowym pojedynczym lub podwójnym rzędem śrub klasy 8.8. Od wewnątrz wykonana jest izolacja z płyt polistyrenowych na płaszczu o grubości 60mm, natomiast na dnie o grubości 20 mm. Elementem oddzielającym wodę od konstrukcji stalowej zbiornika i izolacji polistyrenowej jest membrana z EPDM o grubości 1,02 mm o wymiarach dopasowanych do wymiarów, które posiadają zbiorniki przeciwpożarowe. Zastosowany materiał EPDM odznacza się wysoką elastycznością, rozciągliwością, wytrzymałością na przebicia oraz wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Na budowę dostarczana jest jako gotowy element. Dach, w jaki wyposażone są zbiorniki przeciwpożarowe, wykonany jest jako nieocieplony z blachy trapezowej o grubości 0,7 mm, opartej na konstrukcji z profili stalowych ogniowo-ocynkowanych. Opcjonalnie na życzenie klienta wykonujemy dach ocieplony z płyt warstwowych z rdzeniem styropianowym o grubości 40-100 mm.

Zbiorniki ppoż – wyposażenie:

  • rurociąg nalewowy mocowany wewnątrz zbiornika od dna do górnego poziomu powierzchni wody zakończony zaworem pływakowym – króciec zasilający zbiornik wykonany przez płytę fundamentową zakończony kołnierzem, w przypadku przejścia rurociągu zasilającego przez płaszcz zbiornika należy zadbać o wykonanie izolacji przeciwzamrożeniowej do głębokości odpowiedniej dla danej strefy klimatycznej;
  • króćce ssawne z płytami antywirowymi zakończone nasadami przeciwpożarowymi dostosowanymi do przyłączenia się dla straży pożarnej, bądź króćce ssawne zakończone kołnierzami do zestawu pompowego – w zależności od zastosowanego rozwiązania;
  • króciec spustowy z zaworem umożliwiającym odprowadzenie wody;
  • rurociąg przelewowy dla odprowadzenia nadmiaru wody;
  • drabina z elementów stalowych ocynkowanych;
  • włazów rewizyjnych;
  • podest z barierką ochronną;

Zabezpieczenie przed zamarzaniem wody w zbiorniku realizowane jest poprzez grzałkę elektryczną, która załącza się, gdy temperatura wody spadnie poniżej +5 stopni C. Kontroli podlega również poziom wody, dzięki zainstalowanemu wewnątrz systemowi sond wieszakowych. Sterowanie powyższymi zabezpieczeniami odbywa się w skrzynce sterowniczej montowanej na płaszczu, w który wyposażone są zbiorniki ppoż.

Całe wyposażenie, jakie posiada każdy oferowany przez nas przeciwpożarowy zbiornik wodny, odznacza się najwyższą jakością. Wszystkie wymienione elementy zostały wykonane z zachowaniem norm krajowych i europejskich, spełniają zatem najwyższe standardy bezpieczeństwa. Nasz przeciwpożarowy zbiornik wodny zaprojektowany został w taki sposób, iż zapewnia niezawodność podczas eksploatacji. Jest całkowicie bezawaryjny – wyróżnia się wytrzymałością na najwyższym poziomie. Ta solidność konstrukcji przekłada się na długoletnią żywotność zbiornika.

Pojemność zbiornika należy dobrać na podstawie tabeli.